Gobeläänide hooldus

Enne ülesriputamist.

Kui teie ostate gobelääni ja kodus lahti pakite, võivad gobeläänil olla pakkimisest tingitud kortsud. Kõige parem on gobelääni õrnalt triikida

NB: Testi alati väikesel gobelääni pinnal või serval triikraua õige soojuse leidmist.

Alustage triikimist gobelääni tagumiselt poolelt, kasutades jahedamat triikrauda. Kui mõni korts on kangekaelne ja ei tule jaheda triikrauaga triikides välja, siis võib õrnalt auru kasutada ja kuumust lisada. Kuid siinkohal tuleb olla väga ettevaatlik, et ei triigiks mustrit kogemata lamedaks. Meie ei vastuta triikimisel tekkinud kuumakahjustuste eest.

Ülesriputamine.

Erinevalt raamitud maalist, on seinavaip kootud kudumismasinal ja ei pruugi olla korralik serv. Enne ülesriputamist sikutage õrnalt gobelääni nendest kohtadest kust seda vaja on, et ta võtaks korraliku kuju. Kõikidel gobeläänidel on tagumisel küljel riputustaskud, mis teevad ülesriputamise väga lihtsaks. Riputustaskud on ülemises ja alumises servas.

 Puhastamine.

Gobelääne ei pea puhastama nii sageli, kui põrandavaipu ja kangasmööblit, tema vähese kulumise tõttu. Puhastamiseks soovitame kasutada pehmet harja. Tolmu võtmiseks sobib tolmuimeja, millel on spetsiaalne pehme mööbli puhastusotsik. Kui teie gobelään vajab sügavpuhastust, siis on parem pöörduda usaldusväärse keemilise puhastuse poole.

Ja teie gobeläänid püsivad aastakümneid.

Royal Interior